Opavští Zajíci slavili 2. místo

Opavský oddíl SK HIT Opava, z.s. pořádal v sobotu 14. října 2023 závěrečný turnaj Coachpitch League U8. Na našem baseballovém hřišti Hliník poměřily síly týmy SK HIT Opava, Arrows Ostrava, MSK Snails Orlová a Skokani Olomouc. Odehrálo se celkem 6 vzájemných zápasů. Nejprve domácí Hiťata nastoupila proti ostravským protivníkům, kteří doposud vedli výsledkovou tabulku. Zpočátku byla na našich hráčích znát nervozita, odpaly v útoku byly krátké a nedařilo se v obraně tak, jak by si domácí přáli. Přestože se v druhé půli zápasu naše děti herně chytly a soupeřům v útoku notně zatápěly, počáteční bodové manko se již nepodařilo smazat. V dalším zápase opavští Zajíci pookřáli, zvláště duo Robert Pospíšil – Prokop Vavrečka předváděli pěknou souhru nadhozu a 1. metaře, a zajistili v obraně několik důležitých outů. Také na pálce naši hráči našli jistotu, útočili solidními odpaly do zadního pole, a rychlým během po metách pojistili své vítězství jak proti Snails Orlová, tak proti Skokanům Olomouc. Dlouhé, nechytatelné odpaly předvedli zejména Lukáš Hrbáč a Robert Pospíšil. Na konci turnaje jury určila celkového vítěze soutěže U8 – pohár putoval do Ostravy. Hráči SK HIT Opava se radovali z krásného 2. místa. Toho dne byly samozřejmě spokojeny všechny děti, protože medaili dostal každý hráč, který toho dne na Hliníku sportoval.

Za Opavu hráli: Edita Králová, Ester Mateřanková, Ema Rejová, Lukáš Hrbáč, Jan Chovanec, Robert Pospíšil, Adam Semera, Jakub Sobotík, Prokop Vavrečka, nadhazoval Jan Sobotík, koučovaly Veronika Bezecná, a Alexandra Mateřanková.

You may also like...