Baseball U13 – první zápas v historii a první výhra

23. 11. 2019 Opavským baseballistům se povedl výborný kousek, kdy hned v historicky prvním zápase v kategorii do třinácti let zvítězili v poměru 9:3. Na kopci (v pozici nadhazovače) úřadoval Tomáš Hűbsch a moc toho soupeři nepovolil. Opavští díky koncentrovanému výkonu přidávali jeden bod za druhým a připsali si cenné vítězství. Opava Olomouc 9:3.

V druhém zápase jsme nastoupili k nejlepšímu týmu soutěže a to družstvu Arrows Ostrava. Začátek byl velmi nadějný, kdy jsme se soupeřem zdatně drželi krok. V druhé směně jsme se dopustili několika nepřesností a navíc jsme byli nuceni vystřídat nadhazovače, který již odházel maximální počet nadhozů. Střídající nadhazovači již nebyli schopni čelit tlaku soupeře a utkání skončilo poměrem 3:11 pro Ostravu.

Byl jsem velmi mile překvapen úrovní hry, kterou jsme v sobotu v sobotu předváděli. Z individuálních výkonů bych vyzdvihl Adélu Poledňákovou za hru na třetí metě, Jindřišku Mateřankovou na chytači a Josefa Hodoši v zadním poli. Do soutěže jsme vstupovali s velkým respektem. Máme o rok mladší hráče než soupeři a byl jsem velmi mile překvapen, jak se družstvo semklo a jak soudržný a kolektivní výkon podali.

Opavu v rámci SK HIT reprezentovali:  Hodoši Josef, Leifert Jakub, Večerek Daniel, Vilimcová Kristýna, Gross Petr, Hűbsch Tomáš, Krybus Lukáš, Mateřanková Jindřiška, Mateřanková Anna, Poledňáková Adéla, Malá Tereza, Aneta Hlávková pod vedením trenérů Zdeňka Mateřanky, Petra Poledňáka a Radka Večerka

You may also like...