2. místo z Masters na Stříbrném FirstCupu 2023 pro opavská Hiťata

V neděli 21. května se naše baseballová přípravka SK HIT Opava vypravila do Orlové, aby se zúčastnila Stříbrného FirstCupu 2023. Tento celostátní dětský turnaj kategorie U8 se koná ve všech regionech ČR ve stejném termínu, a je zaměřený na vyhledávání sportovních talentů a podpoře baseballu v regionech. Toho dne slunečné počasí baseballu přálo, a tak se na umělém povrchu sehrálo mezi tradičními soupeři z SK HIT Opava, Arrows Ostrava, Klasik Frýdek – Místek a Snails Orlová několik napínavých 40ti-minutových zápasů. Opavské děti srdnatě bojovaly, útok na pálce jim šel skvěle, rychle běhaly po metách, a v každém zápase dokázaly získat aspoň v jedné směně maximum dosažitelných bodů. Bohužel obrana se nám už tolik nedařila, zapracovala trochu nervozita, a i když jsme měli několik dobrých příležitostí zahrát outy, ne všechny byly nakonec úspěšné.

V druhé části dne se všechny děti utkaly v soutěži Maters. Soutěžilo se ve 3 disciplínách – hodu do dálky, odpalu ze stativu do dálky, a běhu po metách (tzv.homerun) na čas. V soutěži Masters se naše děti skvěle předvedly. Nina Světlíková vyhrála nejrychlejším časem běh, Prokop Vavrečka zvítězil v hodu do dálky, a Ester Mateřanková měla 3. nejdelší odpal. Celkově skončila Hiťata v soutěži Maters na krásném 2. místě, z čehož měly trenérky Nika Bezecná, Saša Mateřanková a Zuzka Světlíková upřímnou radost. Výsledek v Masters disciplínách nám potvrdil, že důraz na celkový tělesný rozvoj u nejmenších dětí, se vyplácí, a je tou správnou cestou, jak vychovat zdatné, všestranné sportovce. Opavu reprezentovali: Eliška Hübschová, Ester Mateřanková, Ema Rejová, Nina Světlíková, Ondřej Böhm, Jan Chovanec, Jiří Pravda, Jakub Sobotík a Prokop Vavrečka.

Kdo by si chtěl zkusit zahrát baseball, může se k Hiťatům přidat, stále nabíráme nové hráče, více na www.hitopava.cz