Open ČBP U8 Morava

První zářijový víkend proběhl na hřišti Arrows Ostrava Český baseballový pohár kategorie U8. Turnaje se zúčastnilo celkem 9 moravských týmů. Opavu reprezentovaly děti z baseballového klubu HIT Opava. Domácí Ostravu Hiťáci znají už dlouho, po rozlosování ale zjistili, že se na turnaji budou seznamovat s mravy a hráčským stylem jižanů, neboť jim do skupiny byly přiřazeny hned tři týmy z Brna.

Děti hned od prvního zápasu hrály z plných sil. V poli proběhlo mnoho úspěšných zákroků a na pálce se také pálilo o sto šest. Všechny zápasy Hiťata bojovala jako lvi a nenechala soupeře ani chvilku oddechnout. Po dechu lapaly i tribuny, které vášnivě a hlasitě povzbuzovaly své týmy. Bylo až neuvěřitelné, s jakou energií malí baseballisté nastoupili do posledního čtvrtého sobotního zápasu, který se konal až ve večerních hodinách. Jejich nasazení a neutuchající chuť hrát jim na závěr posledního zápasu vynesla standing ovation nadšených diváků.

HIT Opava nehraje v této kategorii na výsledky, ale soustředí se na sbírání zkušeností a stálé zlepšování malých hráčů. Opavský klub také stále nabírá nové členy pro rozšíření hráčského kádru. Jsou vítání chlapci i dívky ročníku 2008 a mladší. Uplatnění najdou hráči jak siloví, tak rychlonozí, takže máte-li chuť, přijďte se podívat na nějaký trénink a jistě tomuto chytrému a férovému sportu také propadnete.

Fotogalerie z turnaje k prohlédnutí zde

You may also like...