Zahraniční turnaj Kategorie U9 a opět velká radost ze hry

V neděli 13. 1. 2019 se odehrál další turnaj z MS Winter Tour. Jednalo se o druhé setkání, které plynule navazovalo na prosincové zápasy v Ostravě. V severomoravské metropoli se nám velmi dařilo a chtěli jsme hrát ve stejném duchu.

Druhé kolo bylo v polských Katowicích, a tak nejen hráče čekalo 185 km na cestách. Jelikož se jeden tým odhlásil, tak se měnily pravidla (opět se hrálo o umístění a místo 30 minut se hrálo 40minut).

První utkání na turnaji a hned jedno místní derby. Čekal nás tým Klasik Frýdek-Místek, který na minulém turnaji chyběl a neměli jsme o jejich síle žádné představy. Zápas byl velmi emocionálně vypjatý a bylo vidět, že každý tým chce ukázat, že umí hrát baseball. Naši hráči a hráčky se skvěle bavili a hráli krásné outy v poli. Na pálce to byla opět symfonie a pastva pro oči. Naše tvrdé odpaly dělaly protihráčům problémy a my jsme se pomalu dostávali do vedení. Nakonec jsme těsně zvítězili, ale radost a zapálení do hry byly přednější.

Pokud bylo první utkání derby, tak druhý zápas bylo utkání roku. Vyzvali jsme Arrows Ostrava a dala se čekat tuhá bitva. Utkání bylo velmi zajímavé a vedení se přelévalo ze strany na stranu. Ostravští hráči byli hnáni velkým kotlem, ale ani to jim nestačilo. Opavští hráči, také podpořeni svými fanoušky, měli lepší závěr a nejtěsnějším rozdílem zvítězili. I v tomto zápase bylo vidět mnoho krásných zákroků, a ještě lepších odpalů. Po utkání panovala velmi dobrá atmosféra a bylo vidět, že si turnaj užívá každý.

Poslední zápas na turnaji jsme vyzvali pořádající oddíl – Rawa Katowice. Tento tým je složen spíše z mladších hráčů a dá se říci, že se baseball učí. Ačkoliv je to mladý tým, proti nám předvedl velmi sympatickou hru. Naši hráči a hráčky se krásné trefovali do nadhozů svého trenéra a body přibývaly, že jsme je ani nestačili počítat. Tento střet byl opravdu o naší pálce a jsme rádi, že děti dostaly mnoho startů a ukázaly, co v nich skutečně je. I přes vysokou porážku polští hráči sršeli radostí ze hry, a to vlastně šlo.

Finále bylo posledním zápasem na turnaji. O první místo jsme se utkali s Arrows Ostrava. Ačkoliv se jednalo o nejdůležitější utkání na turnaji, tak jsme do něj nevstoupili plně koncentrováni a byla vidět velká únava. Ostravští hráči zahráli amazing-play a o vítězi od první směny nebylo pochyb. I když jsme se snažili, tak v tomto zápase to nestačilo a musím sportovně uznat, že Arrows předvedli takřka bezchybný výkon. I když byli hráčky a hráči zklamaní, tak si myslím, že jsme v kvalitní konkurenci ukázali, že na to máme a naše sportovní činnost má smysl.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem dětem a trenérům za vynikající reprezentaci našeho klubu. Také musím poděkovat rodičům za skvělou diváckou kulisu. Tento zahraniční turnaj nám ukázal, že i náš mladý klub může být konkurenceschopný v naší oblasti.

Pořadí po základní části

  • SK HIT Opava – 3 výhry, skóre 29:13
  • SKSB Arrows Ostrava – 2 výhry, 1 prohra, skóre 32:9
  • Klasik Frýdek-Místek – 1 výhra, 2 prohry, skóre 18:23
  • Rawa Katowice – 3 prohry, skóre 7:41

Zápasy o umístní

  • O 3. místo: Klasik Frýdek : Místek Rawa Katovice – 6:1
  • Finále: SK HIT Opava : SKSB Arrows Ostrava – 4:12

You may also like...