baseballový a softballový oddíl

Rozpis tréninků

T-ball (ročníky 2011 a mladší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí16-17Sportoviště Hliník
Středa16-17Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí16-17ZŠ Ilji Hurníka
Coachpitch/Baseball/softbal (ročníky 2010 a starší)
Letní období - 1.9.-31.10. a 1.4.-30.6.
Pondělí17-19Sportoviště Hliník
Středa17-19Sportoviště Hliník
Zimní období - 1.11.-31.3.
Pondělí17-19ZŠ Ilji Hurníka
Středa17-19ZŠ Krnovská

Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Presshydraulika winter CUP - Baseball U10

V Opavě se 6 ledna 2018 konal baseballový experiment. Opavský baseballový a softballový oddíl SK HIT Opava pořádal v nádherných prostorách sportovní haly Slezského gymnázia mezinárodní turnaj pro hráče do deseti let. Turnaje se zúčastnila družstva Frýdku Místku, Katowic, Olomouce, Opavy a Ostravy.

Již delší doby se vedou spekulace o negativním vlivu tlaku na výsledky u nejmenších kategorií dětí. Rozhodli jsme se vyzkoušet alternativní pojetí turnaje a místo vyhlašování vítězů a poražených jsme se soustředili na hru a jednotlivé herní prvky. Zajímalo by vás, jak turnaj dopadl? To se v našem článku nedočtete, stejně jako se to nedozvěděli účastníci turnaje. Zvítězili všichni. Během vyhlášení všichni dostali stejnou krásnou pamětní medaili a corny tyčinku. A pak jsme přikročili k slavnostnímu vyhlášení All Star týmu (2 nejlepší z každého týmu) a Future All Star týmu (2 nejvíce se zlepšující děti z každého týmu), zvolili jsme dva hlavní kouče, kteří si vybrali z All Star a Future All Star týmu hráče a místo finálového zápasu se hrál zápas těchto výběrů. Bylo to velmi netradiční, děti hrály s novými spoluhráči a pod jinými trenéry a pro mnohé z nich to byl velmi intenzivní zážitek.

Turnaj se povedl a probíhal ve velmi uvolněné a přátelské atmosféře. K dobrému průběhu přispívali i výkony kvalitních rozhodčích, zejména opavského odchovance, Matouše Nováka, který momentálně píská české extraligové soutěže.

Rád bych poděkoval za podporu společnosti Presshydraulika s.r.o., magistrátu města Opavy, MŠMT a regionálnímu pracovišti České baseballové asociace, kteří nám pomohli v uspořádání turnaje.

Perlička na závěr. Přišel mi poděkovat jeden manželský pár, že se jim u nás líbilo a že to byl nejlepší turnaj, kde za ty tři roky, co jejich dítě hraje baseball, byli. Byl jsem překvapený, protože jsem sám vnímal oblasti, které mohly být lepší. Cituji: „Byl to první turnaj, po kterém syn nebrečel.“ Bylo to pro mne další potvrzení, že tato forma soutěžení je pro takto malé děti daleko vhodnější a že pro ně turnaj byl opravdu zábavou. Doufám, že budeme schopni tento přístup více rozšířit a přesvědčit o jeho správnosti jak rodiče, tak děti.

All Stars a Future All Stars:
Petr Hrbáč, Roman Hašek, Vítek Robenek, Jan Vaňák, František Pavelka, Tobiáš Tikal, Jakub Macura, David Šíma, Tereza Školoudíková, Tomáš Hűbsch, Jindřiška Mateřanková, Filip Duda, Viktor Kaňok, Lukáš Novotný, Ondřej Brandeský, Anna Mateřanková, Josef Hodoši, Jakub Rusz.

Opavu pod vedením V. Kaplana reprezentovali:
Josef Hodoši, Přemysl Jež, Ondřej Kožiál, Daniel Večerek, Marek Hűbsch, Anna Mateřanková, Tomáš Hűbsch, Jindřiška Mateřanková, Alexandr Hanáček, Kristýna Vilimcová

Baseball a softbal jsou považovány za herní formu atletiky, házíte, odpalujete, sprintujete, chytáte, to vše v kontextu různých možnosti hry v obraně i útoku. Přijďte si nezávazně vyzkoušet sport pro všechny děti, které mají chuť se bavit pohybem. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně je zapojujeme do tréninku. Více zde...