V Opavě se odehrál turnaj kvalifikace na MČR v baseballu do 11 let

V druhém zářijovém víkendu se za horkého počasí konal ve sportovním areálu Hliník kvalifikační turnaj na Mistrovství České republiky v baseballu do 11 let.  Tato významná sportovní událost se uskutečnila v Opavě vůbec poprvé. Do boje se postavily týmy, které již prošly sítem červnových kvalifikačních turnajů: Arrows Ostrava, Ježci Jihlava, Waynes Pardubice, Eagles Praha, HIT Opava a Technika Brno. Byl to víkend plný nadšení, fair play a hladu po vítězství.

Turnaj začal ve velkém stylu díky týmu Ježci Jihlava, který si dokázal udržet neporazitelnou formu po celý víkend. Ježci nedávali soupeřům z Arrows Ostrava od počátku šanci, a nejenže je drtili na hřišti, ale navíc bavili fanoušky svými originálními herními pokyny jejich trenéra. Ježci Jihlava jasně ukázali, že baseball je nejen o fyzické síle, ale také o taktice, disciplíně a klidné hlavě. Dalším zápasem bylo střetnutí domácího týmu SK HIT Opava s pražskými Eagles. Zápas to byl napínavý, ještě na začátku 3. směny bylo skóre nerozhodně 1:1. Pak Opava vlivem pravidel pro žákovské soutěže byla nucena střídat nadhazovače, a domácímu týmu nastaly krušné chvíle. Pražané nastříleli 15 bodů za sebou, a šance na dobrý výsledek pro opavské barvy byla ta tam. Zbývající 2 zápasy dopadly rovněž jednoznačným vítězstvím favoritů.

Nedělní den byl zvlášť výjimečný, protože hráče přišel ve sportovním klání povzbudit pan primátor Ing. Tomáš Navrátil, který převzal nad celým turnajem záštitu. Pan primátor v krátkém proslovu přislíbil další rozvoj areálu Hliník, podporu baseballu a softballu v Opavě a popřál všem hráčům kvalitní herní zážitek. Poté pan primátor provedl slavnostní nadhoz z nově zbudovaného nadhazovacího kopce. Jeho zájem o baseball a softball byl zřejmý a svou přítomností na turnaji ukázal, že je přítelem sportu a podporuje mladé talenty.

V nedělním zápase Opavy s Technikou Brno se opět potvrdilo, že baseball je hrou plnou nečekaných obratů. Ačkoliv se zdálo, že Opava má zápas pod kontrolou, když ve 2. směně  bezpečně vedla 4:1, přišla v závěru zápasu na opavské hráče herní krize, a tak Brno nakonec slavilo. Tím se Opava bohužel loučila s další šancí na postup.

Na MČR U11 se na tomto turnaji nakonec zaslouženě probojovali favorité Ježci Jihlava a Eagles Praha. Gratulujeme všem týmům za jejich účast a přejeme postupujícím hodně úspěchů na nadcházejících Mistrovství České republiky v baseballu i softballu, které se uskuteční na podzim v Praze.  

Tým Opavy reprezentovali: Baďura Dominik, Blaga Kryštof, Blažek Vojtěch, Cupal Matěj, Hendrich František, Chovanec Jakub, Koniorová Viktorie, Mateřanka Rudolf, Půdová Vanda, Rippel Maxmilián, Salát Dominik a Škývara Vítek, tým kaučovali Radek Půda, Alexandra Mateřanková a Filip Cupal a velkou premiéru jako hlavní rozhodčí měl opavský odchovanec, hráč kategorie U13, Daniel Půda.

You may also like...