Baseballisté Opavy kategorie U13 vstoupili vítězně do sezóny 2023

V neděli 16. dubna proběhlo na hřišti HIT Opava první kolo baseballové soutěže U13 mezi HITem a Klasikem Frýdek-Místek. V tradičně hraném dvojzápase jsme narazili na těžkého soupeře, který nás v minulosti běžně porážel, to ale nebyl případ této krásné dubnové neděle.

Soupeř nám chtěl určitě oplatit porážku ze semifinále zimní ligy, každopádně naše devítka borců (včetně mladé slečny) byla a je na tuto sezónu dobře připravena a na hřišti začal hned od počátku utkání tuhý boj.

První utkání jsme začali dobře a několika odpaly v první směně jsme se dostali do vedení 2:0. Soupeře jsme k velkému tlaku nepustili – obrana fungovala velmi dobře a jelikož nadhazovač Dan Půda a kečr Ondra Kožiál hráli velmi jistě, utkání se vyvíjelo pro nás správným směrem, přesto, že soupeřův nadhazovač házel také velmi dobře. Naši odchovanci i s nováčkem Dominikem Salátem v sestavě sice nechali soupeře snížit na rozdíl jednoho bodu, poté se však blýskli několika odpaly a před koncem zápasu, který se hraje 90 minut, jsme šli do vedení 4:2. Soupeř měl poslední možnost zvrátit zápas – nám chyběli 3 auty k vítězství. Snad i menší nervozita zapříčinila, že jsme dvěma chybami v poli dovolili soupeři snížit na 4:3 a obsadit další dvě mety běžci. Po trenérském time-outu jsme se však zklidnili, další body soupeři nepovolili a zápas tak ukončili vítězně, k velké radosti hráčů i fanoušků.

Do druhého zápasu jsme šli ve velkém laufu. Posíleni první výhrou jsme na druhého nadhazovače hostů vletěli jako uragán a ujali se vedení 5:0. Hosté nevěděli kudy kam, za to všichni naši hráči si skvěle plnili své povinnosti na hřišti. Zápas jsme drželi pevně v rukou a i když stále nervóznější soupeř, nezvyklý na porážky, točil sestavou, neměl nárok. Zápas skončil 10:6 a toho dne “opavské hvězdy“ mohli být právem hrdí na výborný výkon a zasloužená dvě vítězství v novém ročníku kategorie U13.

Za SK HIT Opava nastoupili: Jan Sobotík, Rudolf Mateřanka, Daniel Půda, Ondřej Kožiál, Matěj Cupal, Kryštof Kočíb, Vanda Půdová, Dominik Baďura, Dominik Salát. Trenéři: Radek a Gabriela Půdovi

Autor: Radek Půda

You may also like...