Opavské Kachny vezou zlato z mezinárodního turnaje v Polsku – ŽORY CUP 2022

Naše kachny opět vyjely za hranice. 6.11. se konal turnaj v Polsku v městě Żory. Kachny zde jely už podruhé a moc se těšily, až si opět zahrají s Polkami. Vyjeli jsme brzo ráno, abychom byli na místě už v 7:30. Všechny zápasy trvaly 15 minut, takže holky musely dat spoustu rychlých bodů. Kachny odehrály za den celkem 6 zápasů, proti každému týmu dvakrát. S nadšením se holky vrhly do prvního zápasu, hrály proti Panthers Wroclaw a vyhrály 3:0. Nikdo nečekal, že konec přijde tak rychle. Proti stejnému spupeři holky hrály ještě ve druhé polovině turnaje – opět vyhrály, tentokráte 4:0. Druhý zápas byl proti domácímu týmu Gepardy Żory. Domácí tým byl dobrý, zápasy vyrovnané. První zápas vyhrála Opava 7:3, druhý vyhrály hráčky Zory 5:1. To ale nezhoršilo holkám náladu a pokračovaly dál. Třetí týmem, který se postavil proti opavským holkám, byl tým Rawa Katowice. Oba dva zápasy vyhrály naše kachny, první 1:0 a druhý a jejich poslední 10:2.

Po ukončení zápasů se konalo Home Run Derby, kterého se zúčastnily naše dvě hráčky Jindřiška Mateřanková a Adéla Poledňáková. Obě dvě si vedly velmi dobře. Náš tým se účsatnil také štafety, ve které s přehledem zvítězil, ač Ema Latková byla penalizována za 5 sekundami za nešlápnutou druhou metu. V průběhu celého dne se konala i soutěž házení na přesnost a soutěž o nejrychlejší nadhoz.

Během závěrečného slavnostního ceremoniálu se předávaly týmové i individuální ceny a opavské holky opět ukázaly, že jsou šikovné a vyhrály tyto ceny:

  • Pořadí v turnaji 1. místo
  • Štafeta na rychlost běhu (Amálie Leifertová, Anna Mateřanková, Emma Látková a Kristýna Vilimcová) 1. místo
  • Hod na přesnost (Jindřiška Mateřanková, Markéta Šimečková, Amálie Pflegerová a Kristýna Vilimcová) 1. místo
  • Anna Mateřanková – nejlepší obrana a nejrychlejší nadhoz (85 km/h)
  • Jindřiška Mateřanková – MVP turnaje (nejužitečnější hráč)
  • Kristýna Vilimcová – cena organizátorů 

Opavu reprezentovaly: Eliška Jamnická, Anna Mateřanková, Amálie Leifertová, Adéla Poledňáková, Amálie Pflegerová, Markéta Šimečková, Jindřiška Mateřanková, Ema Latková, Kristýna Vilimcová, Viktoria Capeková, Nikol Čechová, Adriana Ohnheiserová, Adéla Schvachová pod vedením Petra Poledňáka

Autor: Eliška Jamnická

You may also like...