Bramborová medaile pro hiťáckou „údesítku“ v U11 soutěži

Poslední zápas letošní hlavní sezóny mládežnického baseballu regionu Východ proběhl v soutěži do 11 let v Šumperku. Jako první se role nadhazovače zhostil Ruda Mateřanka, který své nadhozy už během roku vypiloval na velmi dobrou úroveň. Šumperská úderná jednotka však dokázala jeho svižné hody úspěšně odpalovat, a tak pomalu soupeři sbírali bod za bodem. Jak už bývá u opavských tygrů při podzimních zápasech zvykem jejich sehranou hru v poli, kdy jsou schopni soupeře rychle vyautovat a zabránit mu dát hodně bodů, nedokázala dostihnout útočná hra na pálce, na které je momentálně nejvíc třeba zapracovat přes zimní období. Jako další nadhazovači se vystřídali Danek Světlík a Matěj Cupal, který taky většinu zápasu odkečroval. Tým Šumperku posílen o několik hráčů z Chocně byl jak v poli, tak na pálce herně vyspělejší a mladé Opavany nepřevyšovali soupeři pouze velikostí, ale i odehraným výkonem, a tak zaslouženě poslední zápas Šumperk vyhrál a získal tak v této kategorii třetí místo. Druhý se umístil Klasik Frýdek-Místek a soutěž U11 vyhrál tým Arrows Ostrava.

Hit Opava teď v zimě čekají tréninky v tělocvičnách a v prosinci se rozběhne soutěž Winter League, která bude pro tento mladý tým opět zcela něčím novým, takže se je opět na co těšit. Hlavním úkolem přes zimu je získat sebevědomí na pálce a posílit komunikaci v týmu při hře samotné. Přesto každý správný baseballista už nyní netrpělivě vyhlíží jarní sezónu, neboť hru na baseballovém hřišti nemůže tělocvična plnohodnotně nikdy nahradit.

HIT U11 sezónu 2022 reprezentovali hráči: Blaga Kryštof, Cupal Matěj, Chovanec Jakub, Půdová Vanda, Mateřanka Rudolf, Světlík Daniel, Škývara Vítek, Koniorová Viktorie, Blažek Vojtěch, Baďura Dominik, Hrbáč Lukáš a Škrobánek Matěj a trénovali je Zdeněk Mateřanka, Radek Půda, Alexandra Mateřanková a Zuzana Světlíková.

fotogalerie – https://eu.zonerama.com/HIT01/Album/9027683 a https://eu.zonerama.com/HIT01/Album/9025862 🙂

You may also like...