Zlato na Evropsko-Africkém šampionátu a čtvrtfinále na Světové sérii v USA

Softball:

Hráčky opavského baseballového a softballového oddílu SK Hit Opava Adéla Poledňáková, Kristýna Klára Kuchaříková a Anna a Jindřiška Mateřankovy vyhrály s týmem Moravy, vítězem národní kvalifikace České republiky Little League v kategorii Junior (do 15 let) mistrovství africko-evropského regionu, který se v prvním červencovém týdnu konal v nizozemském Moergestelu. Tým Moravy vyhrál všechny své zápasy a jako vítěz turnaje postoupil na World Series, která se konala ve městě Kirkland ve státě Washington v USA. Světová série (nejkvalitnější turnaj pro dívky do 15 let) se uskutečnila první týden v srpnu a byla vysílána americkou televizi. Turnaje se zúčastnilo 10 týmů. 6 regionálních vítězů z USA, regionální vítěz Kanady a vítězové regionálních kvalifikací zóny evropsko-africké, jihoamerické a asijsko-pacifické. Opavský Hit měl v týmu ještě jednoho zástupce a to trenéra Zdeňka Mateřanku, který řídil strategii týmu v útoku.

Na turnaji se potkaly hráčky různých somatotypů od velmi urostlých černošek z latinské Ameriky po drobné Asiatky z Filipín. Herní kvalita soupeřek výrazně přesahovala evropskou úroveň a holky tak musely makat na maximum, aby naplnily naše cíle, postoupily ze základní skupiny a vybojovaly play off turnaje. Po nervy drasajícím zapase s Curacao (4-3 v prodloužení) se nám podařilo postoupit do čtvrtfinále turnaje a slavili jsme tak obrovský úspěch nejen pro Českou republiku, ale pro cely africko-evropský region, který jsme zastupovali. Ve čtvrtfinále jsme narazili na pozdějšího finalistu turnaje a prohráli jsme 5-11. Soupeř byl hratelný, pár špatných rozhodnutí nás stalo tento zápas.

Celá akce byla úžasná, nádherný areál na předměstí Seattlu. Úžasní dobrovolníci, kteří bez nároku na odměnu turnaj půl roku dopředu připravovali. Přátelští soupeři, kteří nás po zápasech zvali na oběd. Party a doprovodný program pro hráčky. Návštěva zápasu Major League baseball, kde bylo 40 000 fanoušků, no a samozřejmě shopping po americku. Spousta nových přátelství, vazeb a zážitků. Mnoho hráček projevilo zájem o hru za náš oddíl, neodradily je ani nuzné podmínky našeho hřiště. Doslova jásaly nadšením, že je Opava město s 800 letou historií a že je zde univerzita. Propagovali jsme intenzivně naše město, tak se snad za pár let některé ze soupeřek představí na hřišti v opavských dresech.

Na fotografii zleva: Zdeněk Mateřanka, rozhodčí, rozhodčí, Adéla Poledňáková, Jindřiška Mateřanková, Kristýna Klára Kuchaříková, dřepí Anna Mateřanková

You may also like...