Z Opavy až na baseballový SuperCup 2022 v Hluboké

Vrcholem letošní sezóny byla pro opavské baseballisty bezesporu účast na mezinárodním turnaji SuperCup 2022, který se po 3leté COVIDové pauze konal ve dnech 3.-5. června 2022 v jihočeské Hluboké nad Vltavou. Tohoto věhlasného turnaje pro kategorii desetiletých hráčů U10 se letos zúčastnilo celkem 24 družstev z celé Evropy, resp. z Německa, Maďarska, Litvy, Slovenska, ČR, Velké Británie a Španělska.

V překrásném sportovním areálu na břehu Vltavy připravili organizátoři celkem 4 baseballová hřiště a 1 herní plochu pro dovednostní soutěž Masters, která spočívala v plnění disciplín v hodu do dálky, odpalu do dálky ze stativu, běhu po metách na čas, a souhře v poli na čas.

Každé družstvo odehrálo během víkendu 7 zápasů a soupeřilo v soutěži Masters. Ve volných chvílích mohly děti řádit v lanovém centru, dovádět na trampolínách, či odpočívat při minigolfu, neboť všechny tyto atrakce jsou součástí tohoto moderního baseballového areálu, a byly dětem plně k dispozici.

Naši opavští baseballisté se mezi mezinárodní konkurencí neztratili a postoupili ze základní skupiny ze 4. místa. Porazili výběr z Londýna a reprezentaci Litvy, a probojovali se na konečné 16. místo v turnaji. Hvězdou oddílu se stal hráč Kryštof Blaga, který získal individuální cenu – 2. místo za nejlepšího pálkaře turnaje, což je fantastický úspěch pro opavský baseball. Celkové vítězství v turnaji připadlo družstvu U10 Future Stars z Německa, soutěž Masters vyhráli borci z Nuclears Třebíč. Celkové vítězství v Supercupu, tj. součet herních výsledků a umístění v Masters, získali nakonec Cardion Hroši Brno, kteří si odvezli putovní pohár.

Pomyslnou třešničkou na dortu byla přítomnost dvou světoznámých celebrit, zpěvačky Shakiry a fotbalisty Gérarda Piqué, čtyřnásobného vítěze Ligy mistrů, kteří přiletěli podpořit svého syna Milana hrajícího za tým Katalánska.

SuperCup 2022 byl pro naše děti z SK HIT Opava nezapomenutelným zážitkem, na který budou ještě dlouho vzpomínat. Na dohled romantických věží zámku Hluboká se toho víkendu odehrálo na 88 zápasů mezi dětmi různých národností, jazyků a tradic, které spojovalo pouto jediné, ale o to vřelejší a intenzivnější, a to láska k baseballu.

Opavu na SuperCupu 2022 reprezentovali Dominik Baďura, Kryštof Blaga, Matěj Cupal, Jakub Chovanec, Viktorie Koniorová, Rudolf Mateřanka, Vanda Půdová, Daniel Světlík, Matěj Škrobánek, Vítek Škývara. Nadhozu se skvěle zhostil Tomáš Hübsch, koučovali trenéři Zdeněk Mateřanka, Radek Půda, trenérky Zuzana Světlíková, Alexandra Mateřanková.

You may also like...