Softball U11 v Opavě

V sobotu 28. května se do Opavy sjely softballové týmy kategorie U11 z divize Morava. Prvním soupeřem se stal pro domácí tým nejčastější a nejbližší protivník Arrows Ostrava, kterého HIT suverénně porazil 9:1, což byl pro Opavany velmi nabíjející výsledek, neboť ranní zápasy bývají pro Hiťata nejnáročnější.

Po prvním úspěchu čekal ještě dopoledne opavské borce nový soupeř Olympia Blansko, který se opavským tygrům zuby nehty bránil a nedal domácím vůbec nic zadarmo, ale i v tomto napínavém souboji HIT ukořistil druhou výhru 6:4. Následovala pauza, ve které spolu hrály týmy z Brna, Kunovic a Břeclavi.

Odpoledne před čtvrtou hodinou opět nastoupil ke hře HIT, tentokrát s Locos Břeclav, a než se stihl opavský tým probudit z odpolední letargie, tak mu rozjetá Břeclav nasázela 12 bodů, které však byly pro Hiťata dostatečnou studenou sprchou a rozhodla se šokující výsledek 12:1 napravit v boji o třetí místo. V posledním zápase dne aktivizovali mladí softballisté všechny síly, do týmu se vrátila souhra z dopoledních zápasů a nad Blanskem zvítězili 10:5.  Ve 2. turnaji tak získal HIT Opava bronzovou příčku.

V závěrečném duelu o první místo zvítězilo družstvo Brno Sever, které porazilo jediného přemožitele Opavanů Locos Břeclav. HIT je v softballové tabulce ve své moravské kategorii zatím na úžasném druhém místě a hráči i trenéři mají v plánu udržet stejně dobrou nebo ještě lepší bilanci i v závěrečném zářijovém turnaji a vystoupat na stupínky vítězů.

You may also like...