Stříbrný Superpohár 2022 v Chocni

O víkendu 14. – 15. května se Hiťata kategorie U10 přestěhovala do Chocně, která hostila turnaj Stříbrný Superpohár, který byl kvalifikačním turnajem na největší akci sezóny této kategorie Zlatý superpohár, který je největším dětským turnajem v Evropě a odehrává se za účasti nejlepších domácích a vybraných zahraničních týmů první červnový týden v Hluboké nad Vltavou. Tyto Stříbrné superpoháry probíhaly na 3 místech ČR. Toho v Chocni se zúčastnilo sedm týmů Sokol Hluboká, Blesk Jablonec, Waynes Pardubice, Rytíři Trutnov, HIT Opava, Arrows Ostrava a domácí Orli Choceň. Z každého „stříbrňáku“ postupuje pětice nejlepších týmů a dále jsou ve hře dvě divoké karty pro nejlepší týmy v dovednostních soutěžích Masters.

V Chocni se hrálo na dvou hřištích systémem každý s každým. Mladí Opavané tak každý den soupeřili s třemi celky a v sobotu ještě bojovali o body v soutěži dovedností Masters. Štěstí jim tentokrát příliš nepřálo. Přestože kvalitativně rozhodně nezaostávali za soupeři a k vidění byl opravdu pohledný baseball, skvělé defenzivní zákroky i útočná hra, vítězné body se nakonec vždy přelily na stranu soupeře. Chuť jim nespravila ani výhra nad domácími Orly a domů odjížděl zklamaný leč smířený tým s tím, že na „zlaťák“ to nevyšlo. O to větší byla radost a překvapení, když v neděli večer přišla zpráva, že výborné výsledky ze soutěže dovedností Masters, zajistily Opavanům divokou kartu a můžou si tak napravit chuť i reputaci v Hluboké.

Tým koučovali Zdeněk a Saša Mateřankovi, mladším spoluhráčům neúnavně pomáhaly Jindřiška a Anna Mateřankovy, v dagautu panovala Zuzana Světlíková a důležité role nadhazovače se po celou dobu ujal Tomáš Hübsch.

Tým nastoupil ve složení: Baďura Dominik, Blaga Kryštof, Blažek Vojtěch, Cupal Matěj, Chovanec Jakub, Koniorová Viktorie, Kroupová Anne, Mateřanka Rudolf, Půdová Vanda, Světlík Daniel, Škrobánek Matěj, Škývara Vítek.

You may also like...