Přátelské utkání U10 s Arrows

Baseball U10

Ve středu 11. května se místo pravidelného tréninku na opavském Hliníku rozhodla baseballová družstva Opavy a Ostravy v kategorii do 10 let utkat ve dvou vzájemných utkáních před velkou víkendovou akcí Stříbrný superpohár, na kterou se sjedou do Chocně týmy ze všech koutů naší republiky a nebude tam chybět ani HIT. HIT a Arrows jsou sice navzájem největšími rivaly ve východním regionu, ale zároveň mezi oběma kluby panuje dobrá spolupráce a zápasy probíhají v přátelském a fér duchu, což je v jiných sportech mezi těmito dvěma městy celkem unikát a i o tom je právě baseball. Ne nadarmo se mu říká sport gentlemanů.

Obě utkání byla velmi vyrovnaná. Opavský tým je silný v útoku a nasází tak většině protihráčů dost bodů, obranná část se stále zlepšuje, ale je stále na čem pracovat, protože v týmu se stále objevují noví spoluhráči, kteří se potřebují se stálým kádrem pořádně sehrát. I s Arrows udělala Hiťata občas drobnou chybu, a tak oba zápasy skončily těsným vítězstvím pro lépe bránící Ostravany. Hlavním cílem ale bylo si hru před velkým víkendem pořádně vypilovat, sehrát se a vyzkoušet i jiné posty ve hře, což se na sto procent splnilo a snad to ponese i kýžené ovoce a Hiťata si odvezou z Chocně dobrý výsledek.

Tým koučovali Zdeněk Mateřanka a Zuzana Světlíková a hráči nastoupili v sestavě: Baďura Dominik, Blaga Kryštof, Blažek Vojtěch, Cupal Matěj, Chovanec Jakub, Koniorová Viktorie, Mateřanka Rudolf, Světlík Daniel, Škrobánek Matěj, Škývara Vítek.

You may also like...