U13 SK HIT Opava – SVČ Vítkov

Ve čtvrtek 21. října odpoledne proběhlo na opavském baseballovém a softballovém hřišti poslední, tentokráte přátelské, utkání letošní sezóny hráčů startujících v kategorii U13. Náš tým se v přátelské atmosféře utkal s týmem Střediska Volného Času (SVČ) Vítkov.

Baseballový kroužek Vítkov při SVČ zatím nehraje pravidelné soutěže, tudíž s našimi “ostřílenými“ hráči to měli vítkovští velmi těžké. Pro náš oddíl to byla zase příležitost zamíchat sestavou a vyzkoušet hráče na různých postech.

Počasí akci přálo, jen bylo větrno. Opavské hráče vedl trenér Radek Půda, vítkovské hráče vedl vedoucí kroužku baseballu Oldřich Sladkovský. Na tribunách byli fandící rodiče.

Vítkovští baseballisté odehráli zápas s SK HIT Opava s velkou vervou, ovšem v první směně si opaváci vytvořili čtyřbodový náskok. Vítkov se nebyl schopen vyrovnat s rychlými nadhozy našeho Tomáše Hübsche. Od druhé směny jsme začali rotovat sestavu včetně nadhazovačů, i přesto se náš náskok postupně zvyšoval. Ve třetí směně se vítkovští blýskli několika pěknými outy a postupně se jim dařilo bodovat a v jedné směně nás dokonce bodově přehráli. Každopádně naši hráči předvedli poctivý výkon a dovedli zápas do zdárného konce. Všichni si zápas viditelně užívali, a i když nešlo o výsledek, pozitivní a přátelský přístup všech na hřišti i v zámezí byl nejlepší odměnou.

Zápas skončil 24 : 12 pro HIT Opava. Pro nás to rovněž byla příležitost podpořit malý provinční oddíl, který by v budoucnu, jak doufáme, mohl vyrůst. Kluci z Vítkova a okolí prozměnu byli nadšeni, že uhráli 12 bodů. Pro srovnání, před dvěma lety s HIT Opava uhráli jeden jediný bod.

Děkuji všem trenérům, hráčům a v neposlední řadě i fanouškům za vytvoření skvělé sportovní atmosféry.

Sestava SK HIT Opava: Marek Hübsch, Tomáš Hübsch, Daniel Večerek, Ondřej Kožiál, Štěpán Veselý, Lukáš Krybus, Aleš Tengler, Jan Sobotík, Jakub Leifert, Mikuláš Rozsíval

You may also like...