Žákyně HIT OPAVA vezou medaile z Mistrovství České republiky v sofballu.

Ve dnech 25.-26.9. se v Praze uskutečnilo Mistrovství České republiky v softballe dívek do 13 let. SK Hit Opava jako vedoucí tým Superligy žákyň jel na turnaj s velkými ambicemi. Na turnaji jsme měli 2 postupné cíle. Skončit ve skupině nejhůře do druhého místa a postoupit tak přímo do finále a vybojovat finálový zápas.

První cíl se nám podařilo splnit na výbornou a po výsledcích 8:1 Eagles Praha, 7:0 Joudrs Praha a 3:2 Arrows Ostrava jsme vyhráli základní skupinu turnaje. Ve finále nás čekal velmi těžký soupeř, spojená družstva oddílu Joudrs Praha, které obě dvě hrály Superligu žákyň. Soupeř za mohutných ovací domácího publika neskutečně tlačil a hned v první směně se ujal vedení 0:2, směnu jsme přitom začali parádně strike outem, bohužel dvě hrubé školácké chyby za sebou nás dostaly dolů a soupeř už nabídnutou šanci nepustil. Konečný výsledek 0:3 pro Joudrs. Byli lepší a vyhráli zaslouženě. Velká škoda, že se nám hned v prvním zápase zranila důležitá hráčka a museli jsme experimentovat se sestavou. Každopádně po finále vypukla velká radost a špunty lítaly povětřím. Dosáhli jsme historického úspěchu a do Opavy přivezli historicky první medaile z Mistrovství ČR v softbale. Aneta Hlávková, naše druhá metařka byla oceněna individuální cenou, když získala trofej pro nejlepší pálkařku celého turnaje. Turnaj doprovázela soutěž atletických dovedností Clash of Skills, kde se Hit umístil na neskutečném druhém místě z celkem 16 družstev. Podívejte se, jaké jsou to šťastné a spokojené Kačky. Stále doplňujeme tým, je měsíc náborů, přijďte si k nám vyzkoušet olympijský sport. Více info na www.hitopava.cz

Fotky z turnaje jsou zde https://www.rajce.net/a17497173

Opavu reprezentovaly: Adéla Poledňáková, Jindřiška Mateřanková, Anna Mateřanková, Helena Doleželová, Amálie Pflegrová, Amálie Leifertová, Aneta Hlávková, Kristýna Vilímcová, Emma Kroupová, Lucie Horová, Vanesa Fajková, Kristýna Kláara Kuchaříková a Markéta Šimečková pod vedením trenérského tria Zdeněk Mateřanka, Petr Poledňák a Petr Kuchařík.

You may also like...