Softballová U11 po dvou turnajích zatím druhá v tabulce

Hráči klubu SK HIT Opava reprezentují letos naše město také v softballové soutěži kategorie U11. Družstvo je poskládáno z více tréninkových skupin a dětí ve věkovém rozmezí 9-12 let, které se vzájemně poznaly až v průběhu turnaje.

V červnu byly odehrány dva turnaje  – nejprve 12. června v Ostravě na hřišti místních Arrows, druhé kolo proběhlo v Kunovicích 26. června 2021.

V prvním ostravském měření sil skončil opavský HIT s bilancí dvou jasných vítězství a tří těsných proher na 4. místě za Brnem, Blanskem a Kunovicemi.

 Druhý turnaj konaný v malebném stánku Kunovických Snails přineslo z opavského pohledu nejdříve pohodovou výhru 13:1 nad Locos Břeclav a pak už diváci sledující opavský tým zažili 3 nervy drásající dramata. Nejprve s vítězem předcházejícího turnaje SK Sever Brno ztratila Opava v poslední směně slibný náskok čtyř bodů, aby nakonec remizovala 6:6. Následující utkání s Olympia Blansko přineslo přelévání vedení na obou stranách, ale vynikající a soustředěný výkon na pálce v dohrávce poslední směny rozhodl o otočení výsledku na konečných 6:5 pro SK HIT. Před posledním zápasem s domácími Snails bylo jasné, že vítězství v zápase znamená i vítězství v turnaji – Opava měla „nevýhodu“ první pálky, ale třemi body dostala domácí pod tlak. Kunovice odpověděli 5 bodovou směnou a rázem měli navrch. Nicméně tuto červnovou sobotu se opavským na pálce velmi dařilo a postupně si vybudovali vedení až na 10:5, kdy se mělo jít na dohrávku poslední směny – ta patřila domácím a pořádně zápas zdramatizovali, snížili na rozdíl jediného bodu, ale víc už se nepodařilo. Opava zvítězila 10:9 a tím pádem i v celém turnaji. Velký úspěch byl dokonán. Vynikající výkon na pálce od všech dětí, které krásně trefovali nadhozy trenéra a obětavý i přemýšlivý výkon v obraně slavil úspěch, ze kterého měly všechny děti oprávněnou radost.

Po těchto dvou turnajích jsme v tabulce na druhém místě z celkových šesti v rámci moravské divize.

Turnajů se zúčastnili hráči: Blaga Krystof, Cipko Michael, Cupal Matěj, Hodoši Jan, Hodoši Josef, Hudeček Matylda, Klímek Jaromír, Kožiál Ondřej, Krejčí Marek, Kuffa Petr, Mateřanka Rudolf, Půda Daniel, Rozsíval Mikuláš, Sobotík Jan, Tengler Aleš a Tyzio Ewa, pod vedením trenérů Petra Kuffy, Radka Půdy, Radka Večerka a Adama Kožiála.

You may also like...