První zápasy baseballové ligy mladších kadetů

Přelom května a června byl ve znamení prvních kol nového ročníku  Moravskoslezské baseballové ligy pro kategorii U13.

Do ligy je přihlášeno celkem 6 týmů – Skokani Olomouc, Arrows Ostrava, Hit Opava, Cannibals Šumperk a 2 týmy z BK Klasik Frýdek-Místek, přičemž liga bude vrcholit na podzim tohoto roku.

Trenéři se snažili co nejvíce nahradit zimní a částečně jarní tréninkový výpadek intenzivní přípravou okamžitě po otevření možnosti pro sportování. Prakticky všechny děti se okamžitě vrátily do tréninkového procesu. Je rozhodně potěšující, že je ani dlouhá pauza od sportování neodradila.

Opavští kluci již mají za sebou první zápasy. V sobotu 29. 5. nastoupili na hřišti v Olomouci a sehráli s domácími první ostrý dvojzápas v nové sezoně. První zápas, kde Opava začínala na pálce, byl velice vyrovnaný a před poslední dohrávkou šla Olomouc na pálku za stavu 9:6 pro Hit. Dát 4 body za směnu není nereálné a již brzy Olomouc stáhla dva body, běžce měla na metách a pouze jeden aut. Přestože situace nevypadala nejlépe, podařilo se díky dvěma výborně chyceným odpalům polařů udržet vedení a Opava vyhrála 9-8. Po krátké deštivé přestávce začalo druhé utkání dne, které již vůbec vyrovnané nebylo. Díky skvělým nadhozům a obraně jsme soupeři nedovolili příliš skórovat. Náš útok s dlouhými odpaly a odvážnými krádežemi met, si vysloužil konečné vítězství již po dvou směnách, se skóre 20:3.

O 3 dny později proběhl další dvojzápas s Klasik Reds Frýdek-Místek, opět na hřišti soupeře. Opava navázala na poslední zápas, nedovolila soupeři vůbec nic a sama přidávala jeden bod za druhým – až do konečného stavu 22:1. V následující odvetě jsme změnili základní sestavu a vyzkoušeli nové nadhazovače. Bohužel na kluky HITu pomalu dopadla únava,  začali chybovat, což soupeř dokázal využít a bodoval. Udělal si náskok, který se  už nepovedlo stáhnout a utkání skončilo 14:7 pro Klasik Reds. Celkově se jedná o velmi dobrý vstup do ligy – 3 vítězné utkání ze 4, pokračuje zapracování nových hráčů do sestavy, již 4 nadhazovači se zapojili do zápasů a hlavně co je nejdůležitější – děti konečně zase společně sportují!

V kategorii mladších kadetů Opavu reprezentují: Michal Cipko, Petr Gross, Josef Hodoši, Tomáš Hűbsch, Marek Hűbsch, Ondřej Kožiál, Lukáš Krybus, Jakub Leifert, Jan Sobotík, Daniel Půda, Aleš Tengler a Daniel Večerek, pod trenérským vedením Radka Půdy, Radka Večerka a Adama Kožiála

You may also like...