Úspěšné završení baseballové sezóny U8 ve Frýdku-Místku

V sobotu 19. 9. se konal ve Frýdku-Místku závěrečný baseballový turnaj letní sezóny kategorie U8, který si nemohli nechat ujít ani hráči opavského týmu HIT.

Ráno to na hřišti vypadalo, že proti chladnému větru nebudou stačit ani teplé Hiťácké mikiny, ale počasí se naštěstí během dne vyjasnilo a v 10 hodin už byly všechny čtyři týmy rozcvičené a připravené na travnatém hřišti, kde by se dal hrát nejen baseball, ale možná i golf, což bylo pro malé Opavany nečekaným překvapením, se kterým si však bravurně poradili a některým i mírně navlhlé hřiště pomohlo k efektivním slidům, které diváci oceňovali bouřlivým potleskem. Opavští fanoušci opět neudělali ostudu a byli nejen slyšet, ale také vidět ve společných klubových oděvech.

Baseballisty čekaly hned tři zápasy za sebou a zahráli si tak s Ostravou, Frýdkem i Orlovou. A děly se divy. Od prvního zápasu, který se konal na stejném místě na jaře, se opavský tým neskutečně posunul. Pravidelné tréninky, pod vedením Zdeňka a Saši Mateřankových a jejich dcer Jindřišky a Aničky, přinesly kýžené ovoce a soupeři a diváci se nestačili divit s jakou svižností malá Hiťata přihrávala míče v poli, pálila dlouhé i krátké úderné odpaly a ve hře mezi sebou již zkušeně pokřikovala pokyny pro spoluhráče a přitom se děti ještě stihly prostřídat na různých pozicích a mohly tak naostro vyzkoušet různé herní varianty.

Podle nepsaného pravidla hlavního trenéra Zdeňka, nehraje tato kategorie na výsledky, ale na zážitky a radost ze hry, takže ani tentokrát, i když se je čím chlubit J, výsledky zůstaly stranou a děti byly pochváleny hlavně za jejich fantastický výkon na hřišti, kdy prokázaly výbornou spolupráci a to, že si jsou sobě navzájem za každé situace oporou. Velký dík tak ještě jednou patří jejich hlavním trenérům Zdeňkovi a Saše, kteří se dětem obětavě třikrát týdně věnují a dbají na to, aby se z dětí nestali jenom dobří sportovci, ale vyrostli z nich féroví lidé, které hned tak něco v budoucím životě neskolí. Pokud má někdo z rodičů doma dítě ročníku 2008 a mladší a měl by zájem, aby jeho ratolest vyzkoušela tento všestranný sport, můžete si prohlédnout internetové stránky oddílu Hit a přijít se podívat a vyzkoušet si baseball nebo softball na některý z tréninků.

Fotogafie z turnaje si můžete prohlédnut zde.

You may also like...