Dvojzápas U11 proti Arrows Ostrava

V neděli 14. 6. 2020 odehrála opavská U11 zápasy v Ostravě. V prvním zápase jsme se střetli s ostravským nadhazovačem, který na hráče zkoušel rychlé a přesné nadhozy, kombinované s pomalými. Ostrava v první směně získala dva body. Našim hráčům se bohužel nepodařilo prosadit v prvním zápase. Nicméně naše skvělá nadhazovačka Kristýna držela Ostravu a až do čtvrté směny se hrálo bez změny skóre 2:0. Zásluhu na udržení výsledku mělo i zadní pole a strážci druhé mety. V páte směně jsme změnili nadhoz a než se Tomáš dokázal rozházet, tak Arrows čtyřikrát skórovali. První zápas skončil 6:0 pro domácí tým Arrows.

V druhém zápase bylo již více odpalů. Tomáš házel striky a vyřazoval hráče Arrows. Honza Sobotík na spojce a Dan Večerek jako catcher byli skvěle sehraní a udělali pár outů při krádeži ostravských. Skvěle odpálený míč Kristýny zůstal po ohnutí pálky ve fall ballu. Druhý zápas skončil s výsledkem 7:11 pro ostravský tým.

Celkově jsme s průběhem zápasů byli spokojeni a silná Ostrava měla rovnocenného soupeře.

Pohled na zápas z tribuny:

Podle utkání s Arrows se dá pěkně pozorovat výkonnostní vzestup opavských dětí. Zatímco loni, ještě v kategorii U10, byly výsledkové rozdíly mezi HIT a Arrows dvojciferné (ve prospěch Ostravy), tak za rok trenéři Martin, Adam a Radek toho s hráči hodně udělali a na hřišti to bylo vidět. Ostravský favorit v prvním utkání dlouho držel jen velice těsný náskok a kdyby pár hraničních situací dopadlo opačně, mohlo být skóre ještě příznivější. Až v poslední směně soustředěnost trošku opadla a Arrows náskok trochu navýšili na konečných 6-0. I v druhém utkání, kdy se vytřídali nadhazovači, se Hit držel v těsném kontaktu s favoritem a děti dokázali nasázet sedm bodů -> celkově 7-11. Takže i když přišly dvě porážky, ten kvalitativní posun ve hře za pouhý rok, byl markantní.

You may also like...