Zimní příprava v podání kategorie U10

Letošní zimní příprava zdá se mi poněkud podivná. I takto by mohl začínat každý příspěvek a článek, ale dost špatné nálady. Kategorie U10 měla letos nenáročnou herní přípravu, ale za to tvrdý dril v tělocvičnách. Je velmi pozitivní, že jsme do týmu přivítali nové tváře, a dokonce se nám podařilo povolat i hráče/ky z nižší kategorie.

Do zimy jsme vstupovali s tím, že chceme, aby náš tým byl konkurenceschopný a měl šanci hrát o Super Cup. Nebyl to malý cíl, a tak jsme museli začít pracovat na svém snu. Kategorie U10 trénoval 2 x týdně společně s U11. Ačkoliv se to zpočátku zdálo, jako neproveditelný plán, tak si vše sedlo a makalo se na 110 %. Starší a zkušenější pomáhali těm mladším a trenérů a pomocníků se na palubovce hemžilo čím dál tím více.

Díky náborovým akcím, novému webu, článkům v novinách a další propagace jsme získali spoustu nových hráčů a bylo o nás slyšet. Nováčci jsou skvělým přírůstkem do týmu, a taky slibnou nadějí do budoucna. Kategorie U10/11 se začala nafukovat a nás bylo v menší tělocvičně i 14-15 (plus trenéři, rodiče).

Před Vánoci jsme uspořádali bowlingový turnaj s předáním cen, a také jsme si trénink zpestřily o vánoční koledy, cukroví i dárky. Trenérský štáb a všichni pomocníci se činily, aby se všem v našem klubu líbilo.

V roce 2020 nás čekal pouze jediný indoorový turnaj, což je velmi málo, ale vynahradili jsme si to v soutěži U11. Na turnaj jsme tradičně dorazily v kombinované sestavě, protože na nás zaútočila chřipková epidemie. Na druhé straně dostali více šancí jiní hráči (třeba z U9). Deset statečných dorazilo do Orlové a zde nás čekaly 4 utkání. Nebudu příliš popisovat průběh turnaje, ale opravdu jsme dorazili s mladým a nezkušeným kádrem a bylo to znát. I přes tyto překážky jsme se prezentovali kvalitní hrou na pálce, a nakonec jsme obsadili krásné 4.místo.

Coachtpitch je těžká disciplína, protože trenér hází na hráče a oni musí pálit. Může se zdát, že hodit strike je jednoduché, ale někdy to prostě nejde. Po turnaji jsme mírně upravili tréninkovou strategii a zaměřili se více na útok.

Celkově považuji zkrácenou zimní sezonu za úspěšnou a chtěl bych tímto poděkovat všem hráčům a rodičům za pomoc a vytvoření skvělé atmosféry nejen na hřišti, ale i mimo něj.

Hráči a hráčky kategorie U10:

Ewa Tyzio, Anna Šebestová, Ema Kubová, Josef Hodoši, Jan Hodoši, Ondřej Kožiál, Marek Krejčí, Mikuláš Rozsíval, Jan Sobotík, Max Hudeček, Nathan Ceccaronni

Komentář hlavního trenéra Adama Kožiála: Od podzimu máme za sebou hodně práce, noví hráči udělali velké pokroky, naučili se chytat, házet, pálit a základní pravidla hry. Důležité je i doma trénovat, sledovat baseball např. na youtube a každou chvilku si třeba jen tak pohazovat s míčkem. Kdy bude start letní sezóny zatím nevíme, ale věřím, že už se všichni těší na venkovní tréninky a hřiště.

You may also like...