Bronz v kategorii U13

Baseball – Opavský Hit dosáhl velmi slibného umístění v kategorii u13, kdy po základní části zimní soutěže obsadil s bilancí 3 výher a 2 proher třetí místo. Byla to pro nás první účast v této soutěži. Loni jsme hráli o dva roky mladší kategorii u11 a postup do u13 znamenal poměrně dramatický výkonnostní nárůst. Zejména hráči ročníku 2007 jsou pro naše mladší děti náročnou konkurencí. Náš tým je převážně tvořen mladšími hráči s výrazným zastoupením dívek. V neděli 1 března jsme vyrazili na turnaj do Frýdku Místku, tahali jsme za slabší konec a s celkovým vítězem soutěže jsme prohráli 0-5 a 0-3. Soupeřovi nadhazovači nám toho moc nepovolili a když už jsme soupeře konečně dostali pod tlak, tak předvedl vždy vynikající zákrok a zaslouženě v obou případech zvítězil. Moc se mi líbilo, jak naši hráči a hráčky bojovali proti věkově staršímu soupeři, v jehož kádru startovalo mnoho hráčů z reprezentačních výběrů. Ze hřiště jsme tak sice odcházeli spráskaní po dvou porážkách, ale s vědomím, že jsme pro to udělali maximum. Soupeř ani v jedné směně nedosáhl bodového maxima, což jsem před zápasem neočekával. Moc se těším na příští sezonu, kdy budeme mít náš kádr na vyšší věkové hranici a budeme silově více vybaveni.

Opavu reprezentovali na fotce zleva: Tomáš Hűbsch,  Lukáš Krybus, Daniel Večerek, Petr Gross, Marek Hűbsch, Kristýna Vilímcová, Aneta Hlávková, Anna Mateřanková, Tereza Malá a Jindřiška Mateřanková pod vedením trenérů Radka Večerka a Zdeňka Mateřanky.

You may also like...