Softball – žákyně vystoupaly na stupně vítězů

Hit Opava, opavský baseballový a softballový oddíl se poprvé zúčastnil turnaje dívek do 13 let. Turnaj se konal v Hrotovicích u Třebíče a účastnila se jej družstva Trnavy, Brna, Kunovic, Blanska a Ostravy. Bylo to pro nás velké poprvé, protože jsme vůbec prvně hráli zápasy v čistě dívčím složení. Na turnaj jsme odjížděli v pozici outsidera a s velkými obavami. Brali jsme to jako zisk zkušeností, navíc naše hráčky jsou ročníkově mladší, měli jsme zejména ročníky 2008 a v řadách soupeřů nastupovaly dívky až od dva roky starší, mající zkušenosti dokonce z reprezentace ČR.

Jak to dopadlo? Neuvěřitelně. Už ve skupině jsme prokázali svou sílu, když jsme porazili  slovenskou Trnavu 11-3. Přes nervózní začátek jsme se dostali do vedení a v závěru už holky soupeře rozpálily na padrť. O první místo ve skupině nás poté vyzvala Ostrava. Celý zápas jsme prohrávali, naštěstí jen těsně a v poslední směně (setu) jsme skóre otočili a zvítězili v poměru 3-2. Postoupili jsme tak do finále, kde nás čekalo Blansko, celek s mnoha staršími a velmi zkušenými hráčkami. Drželi jsme krok, ale na soupeřovi dovednosti jsme neměli a nervozita a nováčkovská daň vedla k výsledku 4-6 pro Blansko. I já přes svou bohatou sportovní kariéru jsem žasl nad výkony některých hráček soupeře a o to větší jsem měl radost, že v útočné části hry, na pálce, jsme byli lepší. 

Navzdory finálovému výsledku jsme odjížděli nadšení. Čistě dívčí turnaj byl pro holky úžasnou změnou, sice se už nemohly předvádět a nakrucovat před statnými baseballisty jako doteď, ale zase to měření sil bylo více spravedlivé. Byl jsem na holky pyšný, že navzdory tomu, že patřily k nejmladším na turnaji, uhrály to úžasné druhé místo. Je to velkým příslibem pro venkovní sezonu, kde se již budou muset věková pravidla respektovat.

V našem oddíle dochází po několika letech k obrovské změně, kdy se dívky a chlapci začínají oddělovat do samostatných družstev. Nabíráme další hráče a hráčky. Přiveďte své dítě vyzkoušet olympijský sport softball (ženy) či baseball (muži). Zájem máme zejména o děti ročníku 2007 a mladší. Máme v týmu mnoho nadaných dětí a velmi kvalitní trenérskou základnu s extraligovými a reprezentačními zkušenostmi.

Opavu reprezentovaly: 

Jindřiška Mateřanková, Kristýna Vilímcová, Tereza Malá, Anna Mateřanková, Amálie Leifertová, Adéla Poledňáková,  Aneta Hlávková, Agata Tyzio, Ewa Tyzio a Tereza Máchová pod vedením trenérů Zdeňka Mateřanky, Pavla Malého a Libora Máchy. 

You may also like...