Prosluněný turnaj U10 v Olomouci

Poslední turnaj sezony kategorie U10 padl po odkladu na neděli 13. října. Turnaje se tradičně zúčastnilo pět týmů-domácí Skokani Olomouc, Klasik Frýdek-Místek, Arrows Ostrava, Snails Orlová a náš opavský Hit. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo, jak se hrálo?

V prvním zápase se proti našemu týmu, kde je velký počet nováčků (někteří byli jen 4x na hřišti) a málo vyhraných hráčů se postavil domácí tým Skokanů. Jako tradičně byl náš první zápas ve znamení dospávání a vstřebávání dojmů z dojezdu. V týmu Hit se nedařily odpaly a v poli chyběla souhra, bylo vidět málo zkušeností a příhozy nebyly přesné. I přes nemalou snahu a nasazení hráčů ne nám nepodařilo poměrně vyrovnaný zápas zakončit výhrou a skončil 5:3 pro Skokany.

Na další zápas jsme nastupovali proti týmu Snails Orlová. Výkon se oproti prvnímu utkání výrazně zlepšil. Hlavně obrana. Výhra 1:3 byla zasloužená. Hit čekají dva nejtěžší zápasy dne.

Nejprve svedeme skvělou bitvu s Klasik. Utkání jak na horské dráze. Zpočátku vyrovnané body otáčíme a vedeme. Ve druhé polovině zápasu máme náskok. Soupeř má dohrávku a tuto chvíli nezafungovalo naše pole, Klasik otáčí a vyhrává v nádherném zápase 9:6.

Na poslední zápas s Arrows odcházíme s pokleslou náladou. I přes velké nasazení zkušenějších hráčů v poli, kde se činili a zachránili spoustu situací jsme neměli šanci proti výrazně dobré pálce soupeře s tvrdými odpaly do zadního pole. Neudrželi jsme tempo a prohráli 0:18

Tímto zápasem ukončil Hit svoji letní sezónu a skončil v kategorii U10 na čtvrtém místě, ale velké poděkování všem hráčům, že si přijeli zahrát a snažili se až do posledního okamžiku i s výrazně vyhranějším soupeřem a nevzdávali se. Velké poděkování Agátce za stabilní hru na pálce a nejvíce doběhů, v každém souboji si doběhla alespoň pro jeden bod. Tleskáme, ať se jí dále daří. Děkujeme všem ostatním, kteří šlápli domácí metu-Honzo, Ondro, Dominiku, Pepo a Danku-díky! Držíme pěsti nováčkům, ať jim vydrží elán. Na závěr všechny týmy dostaly v prosluněném počasí pohár a my můžeme říci, že i přes neúspěchy Hit jede!!!

You may also like...