Zlato a postup na mistrovství ČR


Opavští softballisté uspořádali na svém nově zrekonstruovaném hřišti závěrečný turnaj celoroční soutěže v Coachpitch softballu kategorie do 11 let. Po dlouhé době přibližně po 10 letech tak mohla Opava přivítat celky softballových oddílu Kunovic, Brna a Břeclavi. Hrálo se o hodně, první tři celky naší divize postupují na MČR. Opavští krásně navázali na výborné výkony z jarní části sezony. Celý turnaj opanovali a po zaslouženém prvenství postoupili na mistrovství republiky. Opava – Kunovice 18-0, Opava – Břeclav 4-3, Opava Brno Blue 9-5 a Opava Brno White 15-5.
Hodně se mi líbilo, jak se děti navzdory dešti rvaly o každý bod a aut a byl jsem velmi rád, že máme kryté střídačky, které se nám s pomocí MMO podařilo přes léto postavit. Jak trenéři tak diváci z extraligových družstev, z nichž mnozí u nás byli prvně, velmi kladně hodnotili, jak naše výkony, tak tribunu a celkový rozvoj areálu. Za turnaj a jeho organizaci jsme sklidili mnoho poděkování a uznání. Akci rozhodoval extraligový hráč Olomouce a náš trenér Martin Poledna a jeho přesné a férové cally (rozhodnutí) přispívaly k hladkému průběhu turnaje. Maminky v bufetu vytrvale a pečlivě krmily děti a každé z družstev dostalo na závěr pohár a sladkou odměnu.
Z individuálních výkonů bych vyzvedl Tomáše Hűbsche za výkony v obraně a Jindřišku Mateřankovou za výkony na pálce, odpálila šestkrát ze sedmi startů. Kristýna Vilímcová, věkově o kategorii mladší, dokonce naše krásné hřiště pokřtila homerunem – odpalem až za ohrazení. Máme v týmu mnoho nadaných dětí a velmi kvalitní trenérskou základnu s extraligovými a reprezentačními zkušenostmi – kde v Opavě děti trénuje mistr Evropy. Je měsíc náborů, přijďte s dítětem vyzkoušet olympijské sporty baseball a softball, přijímáme děti ročníku 2007 a mladší. Hrajeme kategorie u7, u8, u9, u10, u11. Více informací, fotky, videa, rozpisy tréninků najdete na www.hitopava.cz
Opavu reprezentovali:
Tomáš Hűbsch, Jindřiška Mateřanková, Kristýna Vilímcová, Lukáš Krybus, Ondřej Kožiál, Tereza Malá, Marek Hűbsch, Anna Mateřanková, Amálie Leifertová, Adéla Poledňáková, Daniel Večerek a Aneta Hlávková pod vedením trenérů Zdeňka Mateřanky, Radka Večerka a Petra Poledňáka.


You may also like...