Opavská mládež boduje v severomoravské lize

Baseballová sezona je v plném proudu. Klub SK HIT Opava má svého zástupce v kategorii U11. Chlapci a dívky hrají první sezonu s tvrdým míčem a s nadhozem a mají krásné výsledky. Po rozpačitém výkonu s Ostravou přišel výsledkový a herní impulz ve formě 2 výher s Šumperkem. Ve středu 24.4. odehrál opavský tým dvojzápas se Skokany Olomouc.

V prvním utkání jsme byli hosté, a tak jsme začínali na pálce. V prvním směně jsme žádný bod nedali, ale v poli to bylo představení naší nadhazovačky Jindřišky Mateřankové, která hodila 3 strike outy (vyřadila protihráče svými přesnými nadhozy). V druhé směně dobře zaházel olomoucký nadhazovač a kopíroval scénář naší nadhazovačky. Soupeř se dostal na metu po chybě v poli a tento hráč doběhl, více už naše nadhazovačka nepovolila. Třetí směna byla ve znamení velkého bodového přísunu z naší strany. Stačilo nám k tomu pár hitů a k bodům nám dopomohla špatně hrající hanácká obrana. Oba týmy přidaly v poslední 4. směně po bodu a zápas byl ukončen. SK HIT Opava zvítězil v poměru 5:2.

Druhý zápas jsme pro změnu začali jako domácí tým, a tak jsme se první bránili. Na kopec nastoupil Tomáš Hübsch a začal dominantně a v 1. směně soupeřům nepovolil ani bod. Po skvělé práci v poli jsme mohli jít na pálku, ale zde si nás vychutnal hráč, který hrál na první metě (zahrál všechny 3 outy). Druhý útok Tomáš povolil soupeři jen 1 odpal a bohužel ten se nepodařilo zachytit, ale náš nadhazovač si situaci pohlídal a nedovolil soupeři skórovat. Na pálce se nám v této směně extrémně dařilo. Soupeři jsme nasázeli 4 body a dostali jsme se do pohodlného vedení. Tomáš byl v dobré formě a sázel samé strikeouty. Hitem se prezentovala Anetka Hlávková a soupeř pomalu ztrácel půdu pod nohama. Už to vypadalo, že Olomouc utkání vzdá, ale v poslední směně na pálce notně zabojovali. Série hitů přinesla 4 body pro hanácký celek. Dohrávka 4. směny byla pro nás formalitou, ale i tak jsme chtěli odejít z hřiště s dobrým pocitem. I v druhém utkání jsme zvítězili, a to v poměru 9:4.

Vítězná sestava SK HIT Opava:
Aneta Hlávková, Marek Hübsch, Tomáš Hübsch, Lukáš Krybus, Amálie Leifertová, Tereza Malá, Anna Mateřanková, Jindřiška Mateřanková, Alexandr Mendel, Adéla Poledňáková, Daniel Večerek, hlavní trenér Zdeněk Mateřanka

Fotky na Facebooku

https://www.facebook.com/pg/SKHITOpava/photos/?tab=album&album_id=1221195718045783

You may also like...