Kategorie U10 bojovala na Stříbrné Super Cupu ve Frýdku-Místku

Po prosluněném dni na Bronzovém Super Cupu v Orlové jsme vydali na turnaj do Frýdku-Místku-taktéž prosluněného. Původně mělo nastoupit v tomto kvalifikačním turnaji pět týmů, ale Orlová se odhlásila, a tak z dvoudenního turnaje byl jen jednodenní.

Super Cup je ojedinělým turnajem a dá se říct, že je to evropský unikát. Závěrečný turnaj se má odehrát na přelomu května a června v Praze. V naší divizi stačilo k postupu být třetí ze čtyřech účastníků, neboť loni zástupci naší divize vybojovali další bonusové místo.

Hned na začátek jsme čelili výhercům minulého Super Cupu, domácímu Klasiku. Proti tomuto silnému soupeři měl náš mladý a mnohem méně zkušený tým cíl-bodovat a být na tabuli. I přes velký bodový náskok jsme svůj cíl splnili, jejich útokům jsme nedokázali čelit, ale bodíky naskočili. Ve druhém zápase jsme nedokázali odolávat náporu Arrows Ostrava, a i tento zápas jsme prohráli, nicméně i tady bodíky byly, na tabuli nesvítila nula. Do posledního klání jsme nastupovali s tím, že chceme vyhrát, ale bohužel jsme v poli hodně chybovali a tímto si i tento vyrovnaný zápas prohráli.

Součástí Super Cupu jsou i dovednostní soutěže Masters. Do každé disciplíny (hodu, odpalu, běhu po metách a souhry ve vnitřním poli) nastoupí různí hráči týmu. Tyto disciplíny se počítají do výsledků turnaje a mohou velmi zamíchat pořadím. Proto jsme se nevzdávali a s odhodláním se pustili do soutěžení. V těchto disciplínách jsme předvedli krásné výkony, ze kterých se tajil dech. Všechny naše děti se zlepšily oproti testování a byl to skoro až zázrak. Nakonec jsme skončili 3. v Masters, ale ani tento výsledek nám nestačil na probojování do Prahy.

Celkově jsme tedy skončili na 4. místě a hodně nás mrzel prohraný zápas s Olomoucí. Turnaj nám ukázal že musíme na sobě pracovat a pevně věřím, že příští rok budeme připraveni.

Chtěl bych poděkovat všem trenérům, dětem i rodičům za podporu a pomoc při plnění našeho snu.

Sestava opavských nadějí:

Dan Večerek, Ondra Kožiál, Kristýna Vilímcová, Honzík Sobotík, Domča Richta, Agátka Tyzio, Kuba Leifert, Max Hudeček, Lukáš Molnár a Ewa Tyzio.

HIT jede!

Autoři: Romana Synková a Martin Poledna

You may also like...