Firstcup 2019

V neděli 25. května se na hřišti ostravského týmu Arrowsodehrál T-ballový turnaj chlapců a dívek kategorie U8. Počasí bylo celý den nádherné a skvěle upravená hřiště přivítala hráče 4 týmů: Hit Opava, Klasik Frýdek-Místek, Rawa Katowice a pořádajících ArrowsOstrava.

Hned v prvním zápase proti opavskému Hitu nastoupil favorit celé soutěže, domácí tým. Přesto první směna dopadla po skvělých odpalech opavských nerozhodně. Teprve pak se projevila síla ostravského celku a nakonec i přes skvělý výkon odešel opavský Hit poražen. 

V dalším zápase se borci z Hitu střetli s hráči z Frýdku-Místku. Zápas dlouho neměl jasného vítěze, oba týmy potvrzovaly, že jejich souboje bývají velmi vyrovnané. Vzhledem k nasazení hráčů obou týmů není vůbec podstatné, že Classic nakonec v zápase zvítězil. 

Po výborném obědě se našim hráčům postavily do cesty děti z polského týmu Rawa Katowice. Malí Opaváci (a malé Opavanky) tentokrát bojovali jako lvi a lvice a po výborných odpalech a mnoha doběhnutých bodech slavili zasloužené vítězství.

Kdo navštěvuje turnaje v T-ballu častěji, ví, že po zápasech se děti utkávají ještě v tzv. dovednostních soutěžích Masters. Zástupci jednotlivých týmů soutěží v hodu, odpalu a běhu (oběh všech 4 met). Ani tady se Hiťáci neztratili, zabojovali a ukázali, že se v konkurenci ostatních dětí rozhodně neztratí. A stále ještě nebyl konec.

I přes velkou únavu ještě malé opavské hráče čekalo druhé utkání proti Classicu Frýdek-Místek. Jeho vítěz se zajistil účast na celorepublikovém finále. Přestože naši T-ballistébyli „klasikům“ rovnocenným soupeřem a i ti nejmenší se snažili ze sebe vydat to nejlepší, o něco šťastnější nakonec byli hráči z Frýdku.

I přes závěrečnou porážku je jisté, že holky a kluci z Hit Opava se nebojí postavit každému soupeři, bojovat o každý bod, ale HLAVNĚ: skvěle si zahrát a bavit se spolu nejen na hřišti, ale třeba i na lanové průlezce.

Jejich výkony skvěle podpořili trenér Zdeněk Mateřanka, organizační a mentální „koučky“ Saša Mateřanková a Jana Jurčíkové a samozřejmě všichni trpěliví a neúnavní rodiče.

A nesmíme zapomenout na Jindřišku a Aničku,  dvěpomocnice hlavního kouče, které pomáhaly hráčům přímo na hřišti a které měly na spoustě bodů svůj podíl.

HIT DO TOHO!

You may also like...