FINÁLOVÉ VÍTĚZSTVÍ V KUNOVICÍCH

Sobotní květnový den se našim jedenáctkám vryje do paměti. 25. května jsme vyrazili na třetí turnajový den softballové Coachballové ligy 2019 do Kunovic.

Počáteční zápas byl ve znamení zkušebního „kolotoče“, kdy trenér zkoušel novou spravedlivou metodu střídání hráčů. U hráčů se tento způsob nesetkal s pochopením, takže byl nahrazen klasikou, která zabrala a první zápas proti břeclavským Locos byl v kapse. Opava – Břeclav 3-1.

V dalším zápase jsme i přes malé těžkosti získali vítězství a porazili jsme domácí Snails. Jindřišce Mateřankové děkujeme za krásné chvíle, když odpálila za plot a oběhla si pohodově mety po homerunovém odpalu.
Opava – Kunovice 10-6.

Dvě vítězství ve skupině znamenala postup do semifinále.

V semifinálovém souboji proti nám nastoupil tým Hroši Havlíčkův Brod. V tomto souboji softballisté z Opavy nenechali nikoho na pochybách, že Hit-jede!!! Vyhráli s přehledem 8:1 a chystali se na finále se soupeři z Brna.

Finálové klání bylo napínavé a nervy doslova tekly. Vyrovnaný souboj nebyl rozhodnutý až do konce, přestože Opaváci měli celou dobu mírně navrch. Závěrečný napínák byl oslazen sladkou tečkou. V dohrávce brněnského Severu Hit sebral všechny svoje síly a tvrdošíjně bránil svůj malý dvoubodový náskok. V poslední směně se podařil závěr, za který by se nemuseli stydět ani v extralize dospělých. Hráči Hitu zahráli dvojaut a vyautovali jak pálkaře, tak hráče běžícího na domácí metu pro vyrovnávající bod.

První finálové vítězství bylo naše!!! Hit-jede!!! Jsme zlatí a máme doma i zlatý pohár!!! Všichni děkujeme dětem, že nám připravili nádherný sportovní zážitek – Sláva vítězům-čest poraženým ze Severu Brno!! Byla to krásná hra. Opava Brno 6:5!!!

You may also like...