Stříbrné tažení kategorie U9

Minulý víkend se uzavřela zimní liga kategorie U9. Naši svěřenci zavítali do srdce Hané, kde odehráli závěrečný turnaj MS Winter Tour U9.

Jelikož nám předešlé turnaje herně vyšly, tak jsme mohli doufat v nejvyšší příčky. Naší filozofií pro tento věk je, aby se děti bavily a naučily se správné sportovní návyky. Ačkoliv to byl poslední turnaj, tak jsme nejeli v úplně TOP sestavě, ale pevně věřím, že i tak si to děti užily.

První utkání jsme sehráli s týmem Klasik Frýdek-Místek. Frýdecký tým přijel sice v ne úplném počtu, ale jejich hráči odehráli opravdu kvalitní zápas. Občas jsem tyto hráče podezříval, že mají v lapačkách magnety, s kterými přitahují míče. Náš tým byl složen převážně s mladších hráčů (U7/8), a tak byla větší kvalita na straně soupeře. Po litém boji nás tedy KFM poráží v poměru 10:6.

Další naším soupeřem byl náš velký rival Arrows Ostrava. Tento zápas byl i utkáním o celkové prvenství v celé soutěži. Zápas měl velký náboj a hrálo se opravdu o vše. Obrany opravdu hrály velmi dobře a mnoho bodů nepadlo. Myslím si, že jsme zahráli nejlepší zápas celého dne a bylo vidět, že se opavští hráči a hráčky si zápas užívají. Utkání skončilo nejtěsnější rozdílem 6:5 z pohledu ostravského týmu (ačkoliv na oficiální výsledkovém serveru je 7:4).

Do třetího utkání jsme nastoupili proti domácímu celku. Skokani Olomouc udělali oproti prvnímu turnaji velký pokrok. Naši hráčky a hráči spali a bylo vidět, že nejsou úplně ve své kůži. Kupili jsme chybu za chybou a vůbec se nám nedařilo. Najednou se stal moment turnaje, míč vyletěl vysoko do vzduchu a druhá meta Jan Sobotík chytil míč ze vzduchu a zašlápl metu. Jako trenér jsem byl opravdu hrdý a viděl jsem, že celá naše práce má smysl. Výsledek 10:5 pro Olomouc nebyl, tak díky tomuto momentu vůbec podstatný.

Poslední utkání na turnaji jsme odehráli s polským týmem Rawa Katowice. Tento tým ještě žádný zápas nevyhrál, ale i tak bojovali srdnatě. Byla to velká střelnice a soupeře jsme dále, než na trojku nepustili, a když se hráč dostal na trojku, tak jsme jej umně vyoutovali. Hráči a hráčky se střídali na pálce a běhali jsme po metách, jako smyslů zbavení. Míče létaly daleko a vysoko a soupeř si s našimi projektily nemohl poradit.

Souhrn našich zápasů
SK HIT Opava 6:10Klasik Frýdek-Místek
Arrows Ostrava5:6SK HIT Opava
Skokani Olomouc5:10SK HIT Opava
SK HIT Opava 10:0Rawa Katowice
Pořadí na třetím turnaji v Olomouci:
1.Arrows Ostrava
2.Skokani Olomouc
3.Klasik Frýdek–Místek
4.SK HIT Opava
5.Rawa Katowice

Sestava hráčů a hráček SK HIT Opava:

Jakub Leifert, Agata Tyzio, Ewa Tyzio, Michael Routledge, Kristýna Vilímcová, Dominik Richta, Jan Sobotík, Lukáš Molnár, Marek Krejčí, Ondřej Kožiál.

Děkujeme všem hráčům a hráčkám za vzornou reprezentaci klubu. Také bych rád poděkoval rodičům a celému organizačnímu štábu, který vše organizoval.

HIT jede!

You may also like...