Youth Czech Talent v Hrotovicích aneb výběry do 12 let

V sobotu 7. února proběhlo další kolo výběrů do reprezentace. Tuto akci hostila hala v Hrotovicích a celkem se zúčastnilo 26 hráčů a hráček ze všech koutů naší republiky.

Hráči a hráčky byli rozděleni do věkových kategorií a poté i do 3 skupin (chytání míčů po zemi, pálení a nadhoz). Tento program byl hlavně pro děti do 10 let. Dan si v této části vyzkoušel nadhoz a nutno podotknout, že házel opravdu dobře. Na nadhozu Daniel pracuje v zimní přípravě s trenéry a výsledky jsou znát. Po této části testování nastal přátelský zápas. V utkání bylo důležité se dobře uvést, protože trenéři sledovali herní návyky i herní chytrost.

Tento zápas skončil remízou 6:6, což je pozoruhodný výsledek a dokazuje to kvalitu utkání. Opavský rodák Dan Večerek si vyzkoušel post catchera, kde se mu dařilo. Tento hráč je opravdu všestranný, umí hrát na každé pozici a je velkým příslibem pro náš klub. Pro hráče Opavy, kteří se již zúčastnili YCZ, je tato akce motivací do další práce, neboť hráči a hráčky vidí, kde mohou být, když budou makat na trénincích a poslouchat své trenéry.

Celé výběry byl v režii zkušených mládežnických trenérů, kteří připravili takřka profesionální program. Nesmím zapomenout, že na výběrech byli přítomni extraligoví hráči, kteří dětem předávali své herní zkušenosti.

You may also like...